ALBANESE

Preghiera per ottenere grazie


   

O zot, Ati ynė,

qė nė ēdo kohe e nė ēdo vėnd ndriēon

Kishėn me dėshminė  e tė shenjtėve,

tė falenderoj pėr jetėn dhe shėmbullin

e Nėnė M. Nazarena Maione.

Shpirti i Birit tėnd ka ngulitur nė zemrėn e saj vulėn e

Pashlyeshme  tė dashurisė pėr ty e pėr tė afermin,

dhe e ka bėrė tė palodhėshme pėr pėrhapjen e lutjes pėr thirrje.

Tė lutem jepi lavdi mbi tokė shėrbyeses tėnde besnike e mė

jep dashhamirėsinė qė tė kėrkoj nėpėrmjet ndėrhyries sė saj…

Mė dhuro tė bėj njė jetė me tė vėrtetė kristiane

e tė eci gjithomonė mbi rrugėn e dashurisė.

Pėr Krisht Zoti Ynė. Amen.

 

Pėr komunikuar dashamiresi e pėr tė kėrkuar relike, pamje e biografi drejtohuni nė: POSTULAZIONE

 

Esci Home